Renginiai

„Porsche classic“ klubo sezono uždarymo renginys,

skirtas pažymėti Porsche 924 Turbo modelio 40-ies metų jubiliejų

Rugsėjo 21 d.

Kelionę pradėsime iš Kėdainių senamiesčio, kurio pastatų XVII a. architektūriniai akcentai įkvėpiančiai nuteiks laukiantiems atradimams.

Pirmiausiai aplankysime Tytuvėnų vienuolyną, kuris yra puikus vėlyvojo renesanso architektūros Lietuvoje pavyzdys. Pasakojama, kad vieną 1618 m. naktį būsimasis statybų vadovas Tomas Kasparas su savo pameistriu pamatę ant kalnelio šviesulį, kurio nepajėgė užgesinti tą naktį siautęs vėjas. Vienuoliams sutikus, kad tai pranašingas ženklas, regėjimas palaikytas stebuklu ir vienuolynui parinkta vieta ant kalnelio. Bažnyčios ir vienuolyno statyba bei vidaus įrangos darbai nuo kertinio akmens įmūrijimo iki pašventinimo Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės titulu 1635 m. lapkričio 1 d. užtruko 17 metų. Po pažintinės ekskursijos mūsų lauks pietūs vidiniame vienuolyno kieme.

Žemaitija garsėja įdomiais dvarais, tad apžiūrėsime svarba 1831 m. sukilime pasižymėjusį Kelmės dvarą. Dvaro ansamblis vertinamas kaip retai išlikusi baroko stiliaus Lietuvos provincijos dvaro sodyba. Mūriniai rūmai statyti 1780 m., dviaukščiai bokšto išvaizdos vartai – 1668 m. Iki šių dienų yra išlikę devyni šios sodybos dvaro laikotarpio pastatai.

Besimėgaudami Kurtuvėnų regioninio parko kelių kraštovaizdžiu, atvažiuosime į Kurtuvėnų dvarą, kurio medinis dviejų aukštų svirnas, statytas nepanaudojant nei vienos vinies XVIII a. pabaigoje, yra vienas iš didžiausių medinių pastatų Lietuvoje. Jame dvarininkai rengdavo pokylius, spektaklius, kuriuose vaidino baudžiauninkai. Bet kartu neprarado ir pirminės paskirties – laikomi grūdai. Per Antrąjį pasaulinį karą buvo įsikūręs vokiečių kariuomenės štabas. Ekskursijos metu sužinosime kur „dingo“ rūmų pastatas, kaip svirnas buvo tapęs kultūros židiniu, ir kiek kartų po gaisro kėlėsi iš pelenų. Šiuo metu dvaro arklidėse veikia žirgynas, su kurio gyventojais taip pat būsime supažindinti ir po edukacinio užsiėmimo jau tikrai gebėsime skirti veisles (pagaliau atskleisime paslaptį, kokios veislės žirgas ant Porsche logotipo) ir gal net valdyti arklius…

Kiek vėliau kelio vingiai mus nuves į Užventį, kur mūsų lauks ekskursija po dvaro sodybos teritorijoje išlikusius vandens malūno ir spirito varyklos pastatus. Jau 1759 m. Užventyje veikė malūnas ant Ventos upės ir bravoras. Maždaug apie 1912 m. Užvenčio dvarą įsigijo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Jonas Smilgevičius.

Kad įgautos žinios geriau įsisavintų, prisėsime prie vakarienės stalo, prie kurio galėsime pasidalinti ilgos dienos įspūdžiais. Maloniai nuvargusius kūnus bus galima palepinti ir pirties bei baseino procedūromis.

 

Rugsėjo 22 d.

Po pusryčių pajudame į Auksinio Elnio dvaro kaimo turizmo sodybą, kurioje mūsų lauks ekskursija motociklų muziejuje ir dvasines jėgas atstatantis pasivaikščiojimas vaizdingais takais.

 

Programa:

Rugsėjo 21 d.:

09:00 – renkamės Senosios Rinkos aikštėje Kėdainiuose;

09:30 – išvažiuojame į Tytuvėnus;

11:00 – ekskursija Tytuvėnų vienuolyne;

12:00 – pietūs vienuolyne;

13:00 – išvykstame į Kelmę;

14:00 – ekskursija Kelmės dvare;

15:00 – iškeliaujame į Kurtuvėnus;

16:00 – ekskursija Kurtuvėnų dvaro komplekse;

17:00 – išvažiuojame į Užventį;

18:00 – ekskursija Užvenčio krašto muziejuje;

19;00 – vakarinė programos dalis, nakvynė.

Rugsėjo 22 d.

12:00 – ekskursija „Auksinio elnio dvaro sodybos“ motociklų muziejuje.

 

 

 

 

Daugiau informacijos telefonu: Egidijus 8 687 57851.

 

 

________________________________________

„Porsche classic“ klubo 2019 metų sezono renginiai:

Gegužės 4 – 5 d. – Klubo sezono atidarymas;

Liepos 13 d. – vairavimo įgūdžių tobulinimo kursai;

Rugsėjo 21 – 22 d. – Klubo sezono uždarymas.