„Porsche classic“ klubo sezono atidarymo kelionė „Radvilų keliais“ 2019 m. gegužės 4 – 5 dienomis

Post Reply
User avatar
Dimka
Porsche Fanas
Posts: 74
Joined: 2017 Sep 11, 13:00
Location: Vilnius
Contact:

„Porsche classic“ klubo sezono atidarymo kelionė „Radvilų keliais“ 2019 m. gegužės 4 – 5 dienomis

Post by Dimka » 2019 May 02, 12:46

Image

„Porsche classic“ klubas kviečia „Porsche“ markės entuziastus dalyvauti sezono atidarymo pažintinėje kelionėje „Radvilų keliais“.

Radvilų giminė, iškilusi XV amžiuje, buvo viena įtakingiausių Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje iki pat XVIII a. pabaigos. Atrasime Biržų-Dubingių Radvilų atšakos palikimą Lietuvoje.

Image

Pradėsime nuo pažinties su Kėdainių senamiesčiu, kuris yra įtrauktas į kultūros paveldo registrą kaip valstybinės reikšmės urbanistikos paminklas. Miesto aikštėje stovi trečioji Lietuvoje rotušė (kitos dvi Vilniuje ir Kaune). Miesto ūkinis ir kultūrinis klestėjimas susijęs su protestantų tikėjimo Lietuvos didžiųjų etmonų Kristupo ir jo sūnaus Jonušo Radvilų valdymu XVII amžiuje. Aplankysime evangelikų reformatų bažnyčią ir jos rūsyje įrengtą kriptą, kurioje ilsisi minėtieji garbingi Radvilų atstovai.

Image

Po ekskursijos turėsime progą „prajodinėti“ savo žirgus, nes kitas sustojimas bus Biržuose. Istoriniai pėdsakai mus nuves į Biržų pilį, kuri yra valstybės saugomas architektūrinio paveldo objektas. Pilis pradėta statyti apie 1586 m. Kristupo Mikalojaus Radvilos Perkūno iniciatyva pagal italų bastioninių pilių planą. Tai yra vienintelis tokio tipo fortifikacijos statinys Lietuvoje. Mūsų pilyje lauks Radvilų tarnaitės, kurios ne tik išpasakos kunigaikščio buduarų paslaptis, bet ir supažindins su to meto rūmų virtuvės ypatumais, o mes tuo tarpu ragausime senos receptūros patiekalus.

Image

Sočiai papietavę pajudėsime į Sodeliškių dvaro sodybą, kurioje apžiūrėsime privatų automobilių muziejų bei išmėginsime atraktyvią etnologijos edukacinę programą. Po pažintinių užsiėmimų lauks vakarienė prie bendro stalo, kurios metu dalinsimės dienos įspūdžiais. Norintys galės atsipalaiduoti pirties ir baseino zonoje.

Image

Gegužės 5 d. ryte mūsų lauks pusryčiai, po kurių važiuosime pasigrožėti peizažu iš 32 m aukščio Kirkilų apžvalgos bokšto. Vėliau sudalyvausime ekskursijoje apie Tiškevičių giminės valdytą Astravo dvarą, vieną raiškiausių XIX a. romantizmo pavyzdžių Lietuvoje. Prie dvaro laiptų stovėjo XIX a. viduryje išlieti iš ketaus du liūtai, kurie nuo 1938 m. puošia Karo muziejaus Kaune fasadą.

Image

Po to pamatysime įdomaus geologinio reiškinio padarinius Karajimiškio kraštovaizdžio draustinyje, kuris yra apie 3 km nuo Biržų į vakarus. Draustinio laukuose karstinių įgriuvų tankumas didžiausias (virš 200 vnt./ kvad. km.). Čia pati žymiausia ir didžiausia smegduobė – „Karvės ola“.

Image

Dalyvavimas klasikiniais „Porsche“ markės automobiliais imtinai iki 986 ir 996 modelių.

 

Renginio programa:

Gegužės 4 d.:

9.30 – renkamės Kėdainiuose Senosios Rinkos aikštėje;
10.00 – ekskursija Kėdainių senamiestyje;
11.00 – išvažiuojame į Biržus;
13.30 – edukacinė programa Biržų pilyje „Iš kunigaikštienės buduaro – tiesiai prie Jo Šviesenybės stalo“;
14.15 – pietūs restorane „Pilies skliautai“ (Biržų pilyje);
15.30 – išvažiuojame į „Sodeliškių dvaro“ sodybą;
17.00 – ekskursija automobilių muziejuje ir edukacinė programa;
19.00 – vakarienė;
20.00 – laisvalaikis sodyboje.

Gegužės 5 d.:

9.00 – pusryčiai;
12.00 – išvažiuojame iš sodybos;
12.30 – Kirkilų apžvalgos bokšto lankymas;
14.00 – ekskursija Astravo dvare;
15.30 – ekskursija karstinių įgriuvų gausiame Karajimiškių kraštovaizdžio draustinyje;
16.30 – renginio pabaiga.

Renginio dalyvio mokestis:

Klubo nariui (ekipažo nariams taikomas toks pat mokestis) – 60 eurų be nakvynės sodyboje / 100 eurų su nakvynę sodyboje.
Svečiui – 80 eurų be nakvynės sodyboje / 120 eurų su nakvyne sodyboje.

Į dalyvio mokestį įskaičiuota:

renginio atributika;ekskursijos vadovo paslaugos Kėdainiuose, Sodeliškių sodyboje (įskaitant automobilių muziejaus bilieto kainą), Astravo dvare, Karajimiškių kraštovaizdžio draustinyje;edukacinės programos Biržų pilyje, Sodeliškių sodyboje;pietūs restorane „Pilies skliautai“.

Su nakvyne sodyboje taip pat įskaičiuota:

vakarienė sodyboje;pusryčiai sodyboje;pirtis ir baseinas;nakvynė sodyboje.

Registracijos forma

Išsamesnė informacija telefonu: Egidijus  8 687 57851.
The man, who smiles when things go wrong, has thought of somebody to blame it on.

Post Reply